طراحی ویلا

ویلای منطقه ابریشم باسمنج

از انجایی که ویلا ها بیشتر از فضاهای بسته، دارای فضاهای نیمه باز و باز هستند. از بازشو های بزرگ در ورودی ها استفاده می شود. تا ارتباط فضای داخلی و طبیعت قطع نشود. طرحی پلان و فرم مناسب در جذابیت نمای بیرونی ویلا کاملا تاثیر گذار است. به طور کلی اینگونه می توان بیان کرد. که هر چه فرم ویلا جذاب تر طراحی شود. نماهای ویلا نیز جذاب تر خواهند بود.
در ادامه با یکی از پروژه های گروه «aminarchgroup»همراه باشید

یک ویلای کلاسیک، حاصل تعادل بین طراحی، بهره وری عملکرد و زیبایی در کل است نه فقط اجزا.هدف اصلی طراحی در نمای ویلاهای کلاسیک، خلق یکپارچه ی ارزش های زیبایی شناختی و پرهیز از ساختار های غیر ضروری است.به خاطر داشته باشید که ممکن است سالیان زیادی را در این ویلا زندگی کنید، پس بسیار مهم است تا زیبایی فارغ از تزئییات و در ارزش های زیبایی شناسی ایجاد شود.


ویلاهای کلاسیک در همه بازه های تاریخ مورد توجه قرار بوده اند.مجسمه های خوش تراش،ستون هایی با ارتفاع زیاد و انحناهای دلنواز،طاق های مرتفع،قوس های جالب از ویژگی های بارز این طرح است.در ویلاهای کلاسیک نسبت به بناهای مشابه از متریال های کمتری استفاده میشود.طراحی نما کمتر مورد توجه قرار گرفته و بیشتر از جنس سنگ است.نور پردازی سبک کلاسیک بسیار خیره کننده است و در زیبایی طرح کلاسیک تاثیر گذار میباشد